Právo na manželstvo nie je ľudské právo

Autor: Nina Havierniková | 12.6.2014 o 20:11 | Karma článku: 8,43 | Prečítané:  812x

Keď Európsky súd pre ľudské práva v prípadoch homosexuálnych párov rozhodol, že manželstvo nie je ľudským právom, mal pravdu. Manželstvo je občianske právo.

Je na každom štáte, čo zo zákona definuje ako manželstvo. V niektorých krajinách je aj polygamia manželstvom. V iných je zväzok dvoch partnerov rovnakého pohlavia manželstvom rovnako ako „tradičné manželstvo“. V úvodzovkách, pretože z histórie vieme, že práve polygamia je „tradičné manželstvo“.

Možno si väčšina slovenských voličov naozaj myslí, že homosexuálne páry by nemali mať na manželstvo právo. To ale neznamená, že je to spravodlivé. Aj americké otroctvo existovalo, pretože to „väčšina“ tak chcela.

Novela slovenskej ústavy dosiahla iba jedno – spravila ju diskriminačnou. Je to hanba pre celé Slovensko.

Argumenty proti homosexualite, manželstvu a rodinám, v ktorých sú partneri rovnakého pohlavia, a dokonca aj proti adopcii homosexuálnymi pármi stroskotávajú pod svetlom výskumov aj skúseností.

Pravdepodobne najlepšou cestou, ktorou sa homosexuáli na Slovensku môžu vydať, aby raz mali rovnaké práva ako všetci ostatní, je byť, kým sú – normálnymi občanmi. A nehanbiť sa to otvorene ukázať. Na Slovensku, ako aj inde, je viac homosexuálov, než si myslíme. Ak to nepropagujú (lebo je to stále ešte stigmatizované), nikto to o nich nevie. Možno aj dnes ste stretli homosexuála – na ulici, v autobuse, v obchode... Pretože homosexualita je rovnako prirodzená, ako heterosexualita.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?