Anton Chromík – ochranca občianskych práv

Autor: Nina Havierniková | 10.2.2015 o 4:34 | (upravené 13.2.2015 o 16:13) Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1054x

Včera sa v jednom časopise objavil krátky rozhovor s Antonom Chromíkom, v ktorom mu bola položená otázka:Nie je vám ľúto, že na referendum sa minulo vyše 6 miliónov eur?” Na čo pán Chromík odpovedal: “Nám je v každom prípade ľúto, keď sa dehonestujú občianske práva. Lebo ľudia si ich predplatili daňami…” Absolútne s ním súhlasím. Občianske práva treba rešpektovať. 

Jedným z nich je právo na manželstvo. Na civilný sobáš s jednou, dospelou, svojprávnou osobou, s ktorou do manželstva vstúpiť chceme a ktorá chce vstúpiť do manželstva s nami.

Nie, nie s maloletou osobou, nie s viacerými osobami, nie s príbuzným, a nie (vzhľadom na argumenty niektorých drzých ľudí to musím napísať) s ovcou či iným zvieraťom. (Veru, je neuveriteľné, že takéto hlúposti niekto vôbec vypustí z úst.)

Áno, pán Chromík, aj homosexuáli platia dane. Aj z ich daní bolo zaplatené “vaše” nezmyselné referendum. Aj za ich dane chodia vaše deti do školy, cestári pre vás opravujú cesty, platia sa z nich zdravotnícki pracovníci.

Rodina je dôležitá. Toto referendum, ani keby bolo bývalo úspešné, jej však nijako nepomohlo. Želám vám, aby z vašich detí vyrástli dobrí ľudia. Nech po nich vaše pokrytectvo skĺzne ako voda po pršiplášti. Ak sa tak stane, bude to krásny dôkaz toho, že “príklad” niekedy nie je to najdôležitejšie.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?