Homosexualita, sex a manželstvo

Autor: Nina Havierniková | 12.3.2014 o 6:09 | (upravené 2.4.2014 o 3:49) Karma článku: 14,98 | Prečítané:  2696x

Niektorým ľuďom homosexualita nevadí. Niektorým vadí. Niektorí tvrdia, že proti homosexuálom nič nemajú, ale manželstvo je iba medzi mužom a ženou.

 

Pokiaľ ide o tých, ktorým vadí homosexualita ako taká, je to pravdepodobne preto, lebo o nej nevedia takmer nič. Homosexualita nie je o sexe. Presnejšie povedané, nie je iba o sexe. Presne tak, ako heterosexualita nie je iba o sexe. Ak sa prestaneme zamýšľať nad tým a predstavovať si, ako majú homosexuáli sex, a uvedomíme si, že to nie je naša vec, tak ako nie je naša vec, ako majú sex pani Nováková s pánom Novákom, Eva s Petrom, suseda so susedom a podobne, bude nám všetkým ľahšie.

Homosexuáli existovali, existujú a budú existovať, či sa to niekomu páči, alebo nie, či to o nich vieme, alebo nie. Budú ráno vstávať, chodiť do práce, nakupovať, cestovať, chodiť do baru, do fitnesska, plakať, smiať sa, nadávať a tešiť sa tak, ako každý iný. Nič s tým nenarobíme, tak ako nenarobíme nič s tým, že je niekto "biely" alebo "čierny", alebo "cigáň". Niekto sa narodí heterosexuál, niekto bisexuál, niekto homosexuál. Homosexualita nie je choroba a nie je to ani "štýl života", ktorý si môže niekto vybrať. Bodka.

Prečo by definícia manželstva ako zväzku medzi mužom a ženou nemala byť v ústave demokratického štátu? Pretože by to znamenalo diskrimináciu. Naopak, homosexuáli by mali mať možnosť sobášiť sa na úrade tak, ako heterosexuáli, pretože na romantickom a manželskom vzťahu dvoch dospelých, slobodných ľudí nie je nič nesprávne. Ak sa chce niekto odvolávať na Bibliu, tak potom by si mali uvedomiť, že ak katolíci budú trvať na tom, aby sa Biblia a jej definícia manželstva dala do štátnej ústavy, rovnako by si Slováci židovského vierovyznania mohli nárokovať, aby sa v ústave zakázala bravčovina. Rovnako, ak im nevadia manželstvá uzavreté na radnici, čiže nie "pred Bohom" ako to katolícka cirkev vyžaduje, nemusí im ani vadiť, kto takéto civilné manželstvá uzatvára.

S manželstvom ľudia dostanú isté práva, napríklad právo nevypovedať na súde proti manželovi/manželke, či žiadať o manželské víza pre manžela/manželku z cudziny a podobne. Ak by heterosexuáli o tieto práva prišli, možno vtedy by si uvedomili, aké sú dôležité. Chcieť od homosexuálov, aby len pekne boli "potichu", aby sa "neozývali", je jednoducho diskriminácia.

Ak budú manželstvá homosexuálov legálne, nestanú sa všetci zázračne zrazu homosexuálmi. Rovnako, ak legálne nebudú, počet homosexuálov neklesne. Stále budú, akurát budú diskriminovaní. Treba sa zamyslieť, či je to správne, byť tými, čo diskriminujú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?