Kto dláždi cestu do pekla (ak by existovalo)

Autor: Nina Havierniková | 14.8.2014 o 17:04 | (upravené 14.8.2014 o 19:26) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  275x

Aliancia za rodinu a ich „morálka“ patria do pekla, a nie do demokratického štátu. Ak súhlasíte s ich naopak absolútne nemorálnymi hodnotami, tu je niečo na zamyslenie. Hypotetická situácia, ktorá je ale celkom možná: Mladý muž sa zaľúbi, začne chodiť so ženou, aj sa možno vezmú, majú spolu dieťa. Ten muž potom zistí, že jeho manželka nie je ani manželský, ani materský typ, keď si ona nájde priateľa a opustí aj manžela aj svoje dieťa. (Tento príklad pokojne môže byť aj obrátená situácia – muž opustí rodinu.) Ale späť k príbehu. Mladý otecko si neskôr nájde novú manželku, tá sa stará o jeho dieťa ako o vlastné a rozhodne si ho adoptovať, lebo veď čo ak by sa jej manželovi niečo stalo? Na dieťa by nemala legálne právo, a to by skončilo buď s jeho biologickou matkou, alebo rovno v detskom domove. Nič by nepomohlo, že pre to dieťa by manželka jeho otca bola skutočná mama.

Čo ak by sa ale tento príbeh vyvinul celkom ináč? Čo ak by si tento mladý otec namiesto novej manželky našiel mužského partnera? (Veľa ľudí, napríklad, je bisexuálne orientovaných.) Spoločne by vychovávali „svojho“ potomka. Obaja by mu balili desiate do školy, robili s ním domáce úlohy, piekli mu narodeninové torty... A potom, zrazu, biologický otec my mal autonehodu a zomrel by.

Bez povolenia adopcií ľudí žijúcich v partnerstvách rovnakého pohlavia, toto dieťatko by skončilo odtrhnuté od oboch rodičov, ktorých vo svojom živote poznalo. Jeden otec mŕtvy, druhý „nelegálny“.

Pekná morálka, milí kresťania, politici a ostatní Slováci, ktorí si nevidíte ďalej od vlastného nosa.

Sú typy adopcie a hore opísaná situácia je jedným z nich.

Možno by bolo lepšie, keby sa slovenskí voliči začali zamýšľať nad dôsledkami vlastných činov namiesto toho, aby len opakovali, čo počujú od iných. Múdrosť nie je o nasávaní informácií, ale o tom, ako ich spracujeme a použijeme na utvorenie si vlastného názoru. Niečo na tom bude, že „cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?